Pátek, 3 března, 2023
události
HomeRodičeBude vyšší rodičovská? Od příštího roku by mohly vzrůst přídavky na dítě...

Bude vyšší rodičovská? Od příštího roku by mohly vzrůst přídavky na dítě i rodičovský příspěvek: O kolik si rodiče polepší

- Reklama -aktualita

Vyšší přídavky i rodičovský příspěvek
Ministerstvo práce, sociálních věcí a rodiny (MPSVR) SR plánuje v příštím roce zvýšit přídavky na dítě z aktuálních 25,50 eura na 25,88 eura i rodičovský příspěvek z letošních 275,90 eura na 280 eur měsíčně. Vyplývá to z předběžných informací, které jsou zveřejněny na portálu Slov-lex.sk.

Od 1. ledna příštího roku navrhuje resort práce upravit částku rodičovského příspěvku na 280 eur měsíčně a částku rodičovského příspěvku v případě, že se oprávněné osobě na dítě, na které pobírá rodičovský příspěvek poskytovalo mateřské, na částku 383,80 eura měsíčně (tento rok je to 378,10 eura, pozn. TASR).

Příspěvek i pro prvňáčky
Ministerstvo také navrhuje od Nového roku upravit částku přídavku na dítě na 25,88 eura měsíčně a částku příplatku k přídavku na dítě na 12,14 eura měsíčně.

„Zároveň se s účinností od 1. ledna 2022 navrhuje zvýšení částky, o kterou se zvýší přídavek na dítě za kalendářní měsíc, v němž nezaopatřené dítě poprvé nastoupilo do prvního ročníku základní školy, na částku 106,33 eura měsíčně,“ konstatovalo ministerstvo v předběžné informací. V tomto roce se rodičům prvňákem vyplácelo 104,76 eura.

Platové rozdíly na Slovensku nejsou žádnou novinkou. Ale kromě toho, že u nás ženy vydělávají stále v průměru o téměř 20 procent méně, jsou rozdíly i mezi matkami a bezdětné ženy, mezi matkami a otci na rodičovské i mezi otci, kteří na rodičovskou dovolenou nešly. Jaké kroky by mohl podniknout stát?

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel