Pátek, 7 dubna, 2023
události
HomeDětiChatka z lodního kontejneru vám poskytne příjemné útočiště bez složitého papírování

Chatka z lodního kontejneru vám poskytne příjemné útočiště bez složitého papírování

- Reklama -aktualita

Máte zahradu nebo pozemek s krásným okolím, kde nechcete nebo nemůžete stavět? Minich z recyklovaného přepravního kontejneru vám kdekoliv poskytne příjemné útočiště. Bez složitých papírování i bez připojení na veřejné sítě.

Chtěli byste příjemnou chatku, při které byste neměli starosti s úřady ani s výstavbou? Domek z přepravního kontejneru dokáže tyto požadavky perfektně splnit, a to dokonce ekologicky. Jde totiž o upcyklovanie, tedy přetvoření vyřazeného kontejneru na věc s vyšší užitnou hodnotou. Právě takové úpravě lodních kontejnerů na bydlení, ať už rekreační, nebo trvalé, se již přes čtyř let věnuje česká firma H3 ateliér, která své stavby nabízí pod značkou Blokki. Domy Blokki mohou být sestaveny jako skládačka z několika kontejnerů a mít tak různou velikost i dispozici.

Přečtěte si také
Úsporná chatka v zahrádkářské osadě má stěny z recyklovaných oken
Jak chata na místo, kde je zejména klid a romantika, no žádné veřejné sítě, je stavěná novinka s názvem Blokki mini. Je vybavena technologiemi pro provoz bez napojení na veřejnou infrastrukturu a 12-metrový kontejner je zkrácen na 9 m. Při této délce totiž zastavěná plocha nepřesáhne 25 m² a taková stavba nevyžaduje složité stavební řízení. Jelikož patří do kategorie drobných staveb, nepotřebuje stavební povolení ani rozhodnutí o umístění stavby, stačí ohlášení stavebnímu úřadu.

Vnitřek kontejnerové chatky
Uvnitř je příjemná světlá výška 2,5 m. Na půdorysu 25 m² je zde obytný prostor s kuchyňským koutem, koupelna a technické zázemí na autonomní provoz. Ideálním doplněním je venkovní terasa. Zdroj: Blokki

Jak vlastně takový minidomček vzniká? Jeho nosnou konstrukci tvoří vyřazen přepravní kontejner. Firma ho nejprve očistí a natře. Pak se upraví délka, vyříznou se stavební otvory a všechny stěny kontejneru, včetně spodní a vrchní, se zateplí (z exteriérové ​​strany pěnovou izolací, z interiérové ​​minerální vlnou).

Přečtěte si také
Malý domek se vším potřebným, který si umí postavit i zručnější laik
Nakonec přijde zvenku i zevnitř obklad dle přání klienta, stejně se objednávce přizpůsobí i zařízení. Hotová chatka se pak naloží na kamion a odveze na místo určení.

Domy stavíme z vyřazených lodních kontejnerů, takže využijeme něco, co by se jinak stalo odpadem, a měníme to na něco nového. Je to klasická upcyklácia.

Zdena zlatova, H3 ateliér

S takovou stavbou tedy nejsou velké starosti – vše se zrealizuje v areálu firmy a na vašem pozemku může stát přibližně za tři měsíce od objednání. Na místě by ji už měli čekat připravené základy – betonové patky nebo zemní vruty. Pokud jde o Blokki mini, měla by být předem ohlášena na stavebním úřadě, od kterého byste měli mít v rukou písemné oznámení, že proti stavbě nemá námitky.

Přečtěte si také
Kromě kruhového půdorysu jsou oblé i okna! Malá chatka vás dostane svojí atmosférou
O připojení na sítě se však starat nemusíte. Elektřinu získává stavba ze sluneční a větrné energie a uchovává ji v akumulátorech. Na mytí nebo splachování se používá dešťová voda, která se zadržuje ve velké vnitřní nádrži a čistí se.

NÁŠ TIP

Chcete si Blokki sami prohlédnout? Udělejte si výlet na českou Vysočinu. Nedaleko Havlíčkova Brodu stojí vzorová stavba – lesní chata 2blokki ze dvou vyřazených lodních kontejnerů. Prohlídku si můžete dohodnout mailem na info@blokki.cz.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel