Pátek, 7 dubna, 2023
události
HomeRodičeDobrá zpráva: V těchto dnech začnou chodit jednorázově vyšší přídavky, které rodiny...

Dobrá zpráva: V těchto dnech začnou chodit jednorázově vyšší přídavky, které rodiny na dávku mají nárok?

- Reklama -aktualita

Už vám přišel nebo se ještě jen dočkáte? Rodiny s dětmi si tento měsíc přilepší o 100 eur na každé dítě do 18-let.
Příspěvek 100 eur na každé dítě do 18 let
Rodiny s dětmi do 18 let v nejbližších dnech dostanou jednorázové pandemické přídavky na dítě ve výši 100 eur.

Avšak s výjimkou těch, které jsou z rodin v hmotné nouzi, tím už totiž stát vyplatil přídavky ve výši 333 eur. Informovala o tom mluvčí ministra práce Eva Rovenská.

Jde o druhé kolo pomoci rodinám, které měly pro opatření v souvislosti se šířením nového koronavirus zvýšené výdaje.

Po příspěvku 333 eur, který ještě v srpnu dostalo více než 7000 rodin v hmotné nouzi, nyní jde o příspěvek 100 eur pro další rodiny s nezaopatřenými dětmi do 18 let. „Pomůžeme tak přibližně 944.000 dětem do 18 let,“ vyčíslil ministr práce Milan Krajniak (Jsme rodina).

Příspěvek se začne vyplácet od poloviny týdne
Resort upřesnil, že pandemický přídavek na dítě se skládá ze dvou částí. Jde o běžnou měsíční výši 25,50 eura a o mimořádné zvýšení 74,50 eura.

„Tuto dávku dostanou všechny rodiny s nezaopatřenými dětmi, které mají nárok na přídavek na dítě, resp. Měli něj nárok v období od března 2021 do srpna 2021 kromě těch nezaopatřených dětí, na které vznikl nárok na jednorázovou pomoc v hmotné nouzi v částce 333 eur , „připomněla mluvčí.

Toto jednorázové zvýšení dostanou i rodiny, které pobíraly přídavek na dítě, avšak jejich nezaopatřené dítě, které by v září 2021 bylo mladší 18 let, zemřelo v době od března 2020 do září 2021.

Jednorázový příspěvek budou vyplácet úřady práce od poloviny tohoto týdne. „Rodiče, kterým se přídavek na dítě poukazuje na účet v bance, dostanou 100-korunový pandemický přídavek na dítě na účet od 13. října 2021. Tím, kterým vyplácí přídavek na dítě Slovenská pošta, bude vyplacen od 18. do 27. října 2021 , „přiblížila mluvčí.

Resort poznamenal, že některým studentům může být vyplacen jednorázový příspěvek v pozdějším výplatním termínu, pokud ještě nenatiekli do sběru dat informace o studiu v současném školním roce, případně pokud rodič nedoložil potvrzení.

Na pomoc rodinám s nezaopatřenými dětmi půjde z resortu práce celkově 70.478.430 eur.

Rodiče mají nárok na několik typů příspěvků na děti od státu. Tím základním je přídavek na dítě a kromě něj ještě mohou získat i daňový bonus. Ten všem zaměstnaným nebo podnikajícím rodičům.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel