Sobota, 8 dubna, 2023
události
HomeRady a NávodyJak se připravit na příchod miminka?

Jak se připravit na příchod miminka?

- Reklama -aktualita

Čekáte v novém roce narození nového miminka do rodiny? Jistě se moc těšíte, s příchodem nového člena rodiny je však spojena spousta starostí a povinností. Od nákupu autosedačky, po sestavení postýlky, přes přípravu na porod. Pokud se nemáte koho zeptat na radu, čtete správný článek.

Připravte bydlení na mrňouska

Bude se vám hodit, pokud bude mít miminko nejen svůj koutek na spaní, ale i na přebalování a výměnu jednorázových plenek. Také v obývacím pokoji by měl být prostor, kde může miminko v klidu spinkat, zatímco vy budete dělat něco jiného. S tím vám pomohou například tolik oblíbená hnízdečka pro miminka. Pro starší děti bude dobré mít bezpečné místo na zemi, kde budou moci pást koníky a prohlížet si hračky. Časem se přidá i potřeba mít vhodnou židličku na krmení.

Vyberte si pediatra

Než se vám miminko narodí, měli byste mít dohodnutého místního pediatra. Klidně je všechny obejděte a uvidíte, kdo vám bude sympatický. Pediatr je velmi důležitý, nejenže k němu budete docházet na pravidelné kontroly, ale bude vám radit se zdravotními potížemi, prvními příkrmy, můžete si s ním popovídat i o tom, jaká dětská kosmetika se hodí pro pokožku vašeho děťátka. Pediatra vybírejte pečlivě, musí vám sedět jako profesionál, ale i jako člověk.

Připravte se na dobu po porodu

Některé maminky budou rodit císařem, jiným nejde kojení, další trpí poporodní depresí. Tzv. čtvrtý trimestr je jako jízda na horské dráze. Myslete na to, že až přijdete domů z porodnice, měla byste mít dětské oblečení vyprané a připravené k oblékání. Popřemýšlejte o tom, co by vám po porodu mohlo pomoci zvládnout náročnou rekonvalescenci.

Klidně se už dopředu poptejte rodiny a přátel zda by vám občas nenakoupili, nepomohli vyprat, či vyžehlit. Nebojte se poprosit o pomoc. Čím dříve se z porodu zotavíte a odpočinete si, tím lépe se pak budete o miminko moci starat.

Udělejte si dostatečné zásoby. S malým miminkem je běhání po obchodech to poslední, co chcete. Udělejte si doma dostatečnou zásobu čajů na kojení, mastiček, kosmetiky, vložek a nezapomeňte na jednorázové plenky! Těch v prvním roce miminka spotřebujete opravdu veliké množství a vyplatí se kupovat velká balení plenek v akci, ušetříte nemálo finančních prostředků.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel