Pátek, 19 dubna, 2024
události
HomeMagazínJste zvyklá pravidelně běhat? Směle pokračujte nebo začněte: Takto se dostanete do...

Jste zvyklá pravidelně běhat? Směle pokračujte nebo začněte: Takto se dostanete do formy po porodu

- Reklama -aktualita

Jak začít s během po porodu? Mnoho žen považuje běh za jednu z nejlepších pohybových aktivit. Je časově efektivní, procvičí celé tělo, spálíte ním množství kalorií. A ještě jedno pozitivum – dává pocit svobody. Jak začít s během po porodu?
Proč je běh výborným způsobem, jak zhubnout?
Běh je výborným způsobem, jak začít cvičit po porodu, některé maminky dokonce běhají i s kočárky. Samozřejmě, důležitá je bezpečnost. Pokud jste kdysi behávali a kvůli těhotenství jste přestali, nebo prostě chcete po porodu začít s novou zdravou rutinou, vysvětlíme vám, co je třeba vzít v úvahu a jak bezpečně začít.

Neexistuje totiž mnoho pokynů, jak a kdy je vhodné, aby ženy po porodu začaly sportovat, přičemž tyto informace jsou velmi důležité.

Co je třeba vzít v úvahu, pokud chcete začít běhat nebo cvičit po porodu?
I když je těhotenství pro ženu zcela fyziologická záležitost, přece jen porod je náročný zásah do organismu. Bez ohledu na to, zda se vaše dítě narodilo včas nebo předčasně odborníci nedoporučují začít s během dříve než tři měsíce po porodu. Předtím můžete dělat jemnější aktivity včetně chůze s různou rychlostí a cviků pánevního dna.

Tento časový rámec byl určen proto, že tělo potřebuje čas na uzdravení, zotavení a úpravu. Zotavení z císařského řezu obvykle trvá déle.

Nejprve musí být v pořádku vaše pánevní dno
Měsíce těhotenství a samotný porod mají logicky vliv na svaly pánevního dna. Proto vyžadují určitou péči a pozornost. Se zpevňováním svalů pánevního dna Kegelovy cviky můžete začít hned, když se budete cítit připravená po porodu. Některý ženám trvá posílení pánevního dna po porodu krátce, jiným déle, proto se nikam nespěchejte a jděte vlastním tempem.

Kolik vážíte?
I tuto otázku byste si měli položit dříve, než se pustíte do pravidelného běhu. Běh je nárazový sport, což znamená, že vaše hmotnost zatěžuje klouby a pánevní dno podstatně více než chůze. Při nárazech na klouby působí 1,6 až 2,5 násobek vaší tělesné hmotnosti. Proto se doporučuje, aby ženy po porodu před zahájením s během dosáhli BMI nižší než 30.

Jaká je vaše celková síla a kondice?
Běh je intenzivní cvičení, ačkoli tak nemusí působit. Náročnější než cyklistika, plavání nebo chůze, kterou můžete dělat pomaleji. Dokonce i pomalý běh je silný a intenzivní. Právě proto byste před zahájením pravidelného běhů tréninku měli být přiměřeně fit. Chůze a silový trénink jsou nejlepšími způsoby na rozběh.

Jak se cítíte?
Běh a cvičení obecně jsou skvělou alternativou, jak si odpočinout vedle nových náročných povinnostech i psychicky. Na druhé straně nic nedělejte na sílu – běh můžete po porodu vnímat jinak než před těhotenstvím, tak se neprekvapte, pokud náhodou nepřijdou ty pocity, jako kdysi.

Mnoho žen, které před otěhotněním běhali, po porodu přešlo na jiné aktivity, například jógu, chůzi a plavání. Ani tvrdý cross-fit už nemusí být vaší šálkem kávy, i když jste si ho před rokem nevěděli vynachválit.

Podprsenka, bezpečnost a chuť
Nezapomeňte na dobře sedící sportovní podprsenku a pokud kojíte samozřejmě i tampony, které vás ochrání před únikem mléka. Pokud chcete vyzkoušet běh s kočárkem, vyberte si vhodný kočárek a namísto sprintů běžte jen mírným poklusem – je to bezpečnější a stále účinné.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel