Neděle, 9 dubna, 2023
události
HomeDětiNa co je třeba myslet při používání plenek?

Na co je třeba myslet při používání plenek?

- Reklama -aktualita

Malé miminko v prvních měsících většinou jen spinká, pije mléko a vyměšuje. Během prvního roku jej budete často přebalovat, a tak je důležité o plenkách něco vědět. Je jen na vás, zda svému děťátku pořídíte látkové plenky, anebo ty jednorázové, důležité je, abyste je měnili co možná nejčastěji, abyste předešli vzniku ošklivých a velmi bolestivých opruzenin.

Výrobky pro děti jsou velmi pečlivě testovány a tak se dá předpokládat, že všechny jednorázové plenky na trhu by neměly být zdraví škodlivé. Někteří výrobci používali na bělení plenek velmi toxické chemikálie, plenky nezřídka obsahovaly nevhodná barviva, která způsobovala vyrážky, či dioxiny. Dioxiny vznikají při bělení buničiny, jež se používá na výrobu jednorázových plen, chlórem. V některých levných plenách však zůstávalo příliš velké množství dioxinů, o kterých se ví, že mohou být karcinogenní, tedy způsobují rakovinu.

Pokud se chcete takovým plenkám vyhnout, kupujte pouze plenky od ověřených značek, nekupujte levné jednorázové plenky a vlhčené ubrousky na tržištích.

Ještě lepší bude, pokud budete volit ekologické jednorázové plenky, které nejsou běleny chlórem. Ekologické plenky nejsou bonusem pouze pro citlivou pokožku vašeho miminka, ale i pro planetu, protože jsou snadněji odbouratelné.

Jednorázové plenky je důležité měnit často, aby se vašemu miminku neudělaly opruzeniny. Nejméně každé dvě až tři hodiny. Pokud můžete, nechávejte miminko co nejčastěji rozbalené, obáváte-li se nehody, pod miminko umístěte přebalovací podložky, které při případné nehodě moč absorbují.

Na cesty k lékaři, návštěvy a výlety mějte s sebou vždy vlhčené ubrousky, dostatečnou zásobu plenek a oblečení na převlečení. Jedině tak budete mít jistotu, že vaše miminko nebude muset být v použité plence déle, než je nezbytně nutné.


Dětských plen je spousty druhů. Poradíme vám jaké jsou nejlepší, čím se lidí a jaké vybrat.


- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel