Pátek, 7 dubna, 2023
události
HomeRady a NávodyNenahraditelné vybavení do školky a školy v podzimním období

Nenahraditelné vybavení do školky a školy v podzimním období

- Reklama -aktualita

Je tu opět podzim a školní rok v prezenční formě, kdy se děti setkávají a vzájemně předávají nejen letní zážitky a nově nabyté životní zkušenosti, ale blízkým kontaktem při hrách a debatách se „obohacují“ také o nejrůznější viry.
V tomto období se virem obecně daří, proto je třeba posílit imunitu dětí. Čím? Vitaminem C, protože člověk si ho nedokáže syntetizovat, i když ho každý den potřebuje pro fyziologické zajištění řady biochemických reakcí!

Čeští a američtí vědci vyvinuli specifický přípravek pro děti
Skvělým prostředkem pro tento účel je Lipo C Askor Junior, který čeští a američtí vědci vyvinuli speciálně pro děti od narození do šesti let. Kromě vitamínu C s liposomálním vstřebáváním, které je velmi účinné, obsahuje totiž také citrusové bioflavonoidy a výtažek ze šípků z růže šípkové. Všechny tyto ingredience smíchány spolu v přesných poměrech dostaly název a ochrannou známku RosaCelip-LD.

Toto složení prokázalo nejlepší biodostupnost do krve oproti běžným formám včetně těch s postupným uvolňováním. Kromě toho, že tento tekutý přípravek skvěle plní svou posilující úlohu, bude vašim dětem určitě chutnat, nakolik je ochucený jablečným koncentrátem.

Zjistěte správnou dávku vitamínu C pro Vaše dítě i pro Vás
Lipo C Askor Junior je stejně jako ostatní přípravky z řady Lipo C Askor (pro starší děti a dospělé) doplněný o testovací proužky Uro C Kontrol, které umožňují rodičům podávat svým dětem právě tolik vitamínu C, kolik jejich tělo skutečně potřebuje.

Test z moči je jednoduchý a rychlý. Jak ukazují nedávné studie, většině dětí v Evropě i na Slovensku vitamín C chybí, což má neblahý vliv na jejich zdraví. Výsledky testu Uro C Kontrol doporučujeme konzultovat s lékařem nebo lékárníkem.

V červnu tohoto roku v Dětské fakultní nemocnici v Banské Bystrici a ve všeobecné nemocnici v Lučenci na II. a III. Dětské klinice jakož i na plicní ambulanci a na urgentním příjmu měřili hladinu vitamínu C v moči u dětí. Ve vyšetřované skupině bylo 268 dětí z toho 49% dívek a 51% chlapců ve věku 1 měsíce do 19 let.

Výsledek měření ukázal, že 67% z nich má výrazný deficit vitamínu C a jen 33% má relativně dostatečnou až optimální saturaci vitaminu C v organismu. Ve skupině převládaly trávicí a střevní potíže, infekce dýchacích cest, záněty močového měchýře, onemocnění ledvin, nebo dehydratace a další zdravotní problémy. Podobné výsledky vyšly i doktorovi Borisi hruškovice – imunoalergológovi z Bratislavy.

Zkušenosti s vitaminem C s liposomálním vstřebáváním
V obou zmíněných nemocnicích – v Banské Bystrici a v Lučenci 2 menším skupinám dětí (17 a 23 dětí) podávali zmíněný dětský vitamín C s liposomálním vstřebáváním. Po 5 dnech se jim hladina vitaminu C dostala na optimální hladinu, kromě dětí se syndromem krátkého střeva.

Dostatečná hladina vitaminu C zajišťuje možnost správného fungování hlavně imunitního, nervového a antioxidačního systému, což jednoznačně přispívá ke zlepšení léčebného procesu u nemocných dětí. U zdravých dětí má zas velký význam při prevenci před infekčními onemocněními.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel