Čtvrtek, 20 dubna, 2023
události
HomeMagazínPodzimní tvoření společně s dětmi může být trochu i o Halloweenu: Taková...

Podzimní tvoření společně s dětmi může být trochu i o Halloweenu: Taková výzdoba je bude bavit

- Reklama -aktualita

Ať už slavíte tento svátek nebo ne, děti milují různé tvoření. Vyzkoušejte to spolu s námi …
Pojďme tvořit s dětmi výzdobu na Halloween
O tom, zda budeme u nás doma slavit Halloween, rozhodla naše dcerka. Miluje šklebící se dýně, svítících duchů, létající čarodějnice a hororové příběhy. Americký svátek, řeknete si, ale ve skutečnosti se do Ameriky dostal právě z Evropy, a až tam zpopularizoval na tradiční „trick or treat“.

Původně jde v případě Halloweenu o keltský svátek (Samhain), slavený v předvečer dne Všech svatých – 31. října. Keltové ho vnímali, a je tak vnímán dodnes, nejen jako hranici mezi létem a zimou, ale zejména čas, kdy se stírají hranice mezi světem živých a mrtvých.

Etnoložka o historii Dušiček: Čemu lidé kdysi opravdu věřili a jak se lety změnily?
Lidé věřili, že duše na jednu noc opustí podsvětí, přezdobené hroby k minulosti nepatří. Důležitá byla duchovní podpora duší zesnulých modlitbami a ne to, jak hrob vypadá, říká historička.
Odtud pocházejí zvyklosti stavět na Halloween oltáře a zapalovat svíce. Slavil se v Irsku, vystěhovalci ho přenesli do Ameriky (v 19.století) a odtud ho probírali další země. Prolínal se is křesťanskými slavnostmi Všech svatých. Samotný název pochází z anglického „All Hallows’Eve“ (Předvečer Všech svatých).

Ať už ho slavíte, nebo si jen každý rok vyřezávat s dětmi dýně jack-O‘-lucerna, rozhodli jsme se přidat vám 12 dalších nápadů, jak si svátek kreativní užít a vytvořit nezapomenutelnou strašidelnou atmosféru Halloweenu.

Naše dcerka miluje čarodějnické kostýmy: sladkosti si sice „koledovat“ nechodí, no Halloween bez hororových příběhů si představit už ani neumíme. Pojďte tvořit s námi!

  1. Vareškové monstra
    Potřebujete: dřevěné vařečky, skleněný pohár (jakákoliv váza), akrylové barvy (jakékoliv dostupné), štětec, GOOGLE eyes, tavná lepicí pistole, obvazy a ozdoby dle potřeby a libosti (knoflíky, třpytky, papíry, korálky, barevné / dekorační papíry, dekorační žinylkové drátky …), nůžky.

Jako nádobu pro strašidelné vařečky použijte buď vázu, kterou si dekorovat dle libosti (mašle, stužky …) nebo zrecyklujte skleněné nádobky a namalujte jejich vybranou akrylovou barvou, plus dozdobte. Nechte vyschnout a přejděte na vařečky. Fantazii se meze nekladou – děti si mohou vybrat, co za vareškové monstra vytvoří. Dýňová s GOOGLE eyes, zelené zombie s úšklebkem nebo obvazem omotanou mumii. Na obočí, hřívu, klobouky, brýle použijte žinylkové drátky nebo barevné papíry.

Náš tip: pokud nemáte po ruce vařečky, ozdobte váleček na těsto, dřevěné lžíce, naběračky, dřevěné misky …

  1. Halloweenskej Ponožka gnómové
    Potřebujete: barevné ponožky (barevné na klobouk, jako podklad pro nos a bradu stačí staré ponožky), tavná lepicí pistole, dřevěné koule na nos (se slepou dírou), umělá kožešinka, polystyrénový kužel.

Kužel slouží jako základ-tělo pro skřítka: navlečte něj ponožku a přilepte pistolí, vystřihněte z kožešinky bradu a přilepte, přidejte dřevěný nos a navrch natáhněte dekorační ponožku – sestřihněte nebo sešitě část s patou. Přidejte další ozdoby podle potřeby (umělého pavouka, knoflíky, barevné papíry a podobně …).

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel