Neděle, 9 dubna, 2023
události
HomeMagazínPříznaky v brzkém těhotenství: Co způsobuje tažení či svírání až křeče v...

Příznaky v brzkém těhotenství: Co způsobuje tažení či svírání až křeče v děloze?

- Reklama -aktualita

Během prvních týdnů těhotenství mnohé ženy pociťují zvláštní chvění, tažení nebo svírání v břiše. Co způsobuje tento zvláštní pocit?
Co způsobuje tažení, svírání nebo křeče na začátku těhotenství?
Svíravý zda táhlý pocit v podbřišku v raném stádiu těhotenství není obvykle nic nebezpečné. Je však logické, že vás to může vyplašit. O problém jde nejčastěji pouze tehdy, když se přidají jiné příznaky – například krvácení či horečka. V tom případě je třeba co nejdříve vyhledat lékaře.

Příznaky těhotenství – návod, co na sobě sledovat a kdy jít k lékaři.
Jak si však vysvětlit tyto zvláštní pocity? Některé maminky říkají také o píchání v podbřišku nebo tažení na jedné či druhé straně bříška. Jiné dokonce, jako by je zevnitř cosi táhlo. Dítě to však určitě není, ještě nemá prstíky. To se ozve později se sílícími kopanci.

Co způsobuje pocit tažení v bříšku v raných fázích těhotenství?
Odborníci vysvětlují, že tyto pocity tahání, svírání, jsou vlastně jen jinými názvy pro křeč dělohy. Stačí si uvědomit, že děloha před těhotenstvím je orgán velký přibližně jako hruška. Už od prvních týdnů těhotenství musí růst.

Právě tento proces růstu dělohy, spolu se všemi hormonálními změnami vyvolává citelné tažení či svírání. Je to úplně normální počáteční znak těhotenství. Mnohokrát můžete pociťovat tažení i po stranách dělohy nebo také píchání v oblasti krčku.

Kdy se tažení či svírání vyskytuje nejčastěji?
Tyto pocity můžete mít prakticky už tehdy, když o těhotenství nemusíte vědět – pět nebo šest týdnů od vaší poslední menstruace. Některé ženy tažení či svírání pociťují celý první trimestr. Pokud to však cítíte ve druhém trimestru, už většinou jde o bolest vazů. Je to bolest v dolní části břicha a také souvisí s růstem dělohy.

Pozor na předčasné kontrakce
Jiné však je, pokud se tyto křeče objevují v pravidelných intervalech a intenzita bolesti se zvyšuje. V tomto případě může jít o předčasné kontrakce. Vyskytují se zejména začátkem třetího trimestru, ale někdy i ve druhém.

Pokud máte podezření vyhledejte lékařskou pomoc. Mnohokrát se také předčasná porodní aktivita podaří zastavit a donosíte zdravé dítě. Je však nutná hospitalizace a medikamenty.

Co dělat, když zaznamenáte křeče?
Pokud je tento pocit svírání nebo tahání doprovázen špiněním nebo mírným krvácením, ani tehdy to ještě nemusí být špatný signál. Záleží od času, kdy se vyskytne a jak dlouho trvá. Může to být jen krvácení z implantace, tedy z procesu, kdy se embryo zahnízdí ve výstelce dělohy.

Tento typ krvácení se vyskytuje šest až dvanáct dní po početí (nejčastěji 24. až 26. den cyklu). Pokud míváte slabší menstruaci, můžete si ho splést s menstruačním krvácením. Je to často úplně první znak těhotenství.

Krvavý výtok je v tomto případě světlo červený, hnědý nebo narůžovělý. Implantační krvácení je však obvykle slabší a kratší než klasická menstruace.

V každém případě, pokud máte pochybnosti neváhejte vyhledat gynekologa.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel